کلاه سرد (دیگنی کپ) 
  • شیمی درمانی، یکی از روش های کمکی در درمان سرطان ها به شمار می آید. باتوجه به اینکه بیش از 80 درصد داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی، بصورت غیرانتخابی، تمام سلولهای درحال تقسیم را تحت تاثیر قرار میدهد؛ بنابراین شاهد عوارض زیادی در مصرف آنها هستیم.

    یکی از عوارض که بخاطر تغییر در ظاهر فرد، موجب تغییرات روحی روانی میگردد؛ ریزش مو است. ریزش مو از طریق تحت تاثیر قرارگرفتن فولیکولهای مو در ناحیه پوست سر توسط داروهای شیمی درمانی رخ می دهد. باتوجه به آنکه در بسیاری از موارد تحت تاثیر قرارگرفتن این ناحیه برای درمان لازم نمیباشد، بررسی های زیادی برای پیشگیری از آن انجام شده است.

    دستگاهی که درسال 2015 میلادی، مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفت و گواهی FDA را بدست آورد، دستگاه دیگنی کپ نام دارد که براساس بررسی های مختلف تا 75 درصد کاهش احتمال ریزش مو را بوجود میآورد. این دستگاه مجهز به یک مخزن خنک سازی، مایعی خنک کننده و شلنگی متصل به کلاه سیلیکونی است. کلاه، دارای سنسور دما بوده ودر تماس مستقیم با پوست سر قرار میگیرد. با جریان مایع خنک کننده درون کلاه، دمای پوست سر در حد معینی کاهش یافته و با تقلیل یافتن جریان خون در آن ناحیه و کاهش متابولیسم سلولی، اثر داروهای شیمی درمانی بر روی فولیکول های مو به حداقل می رسد.

     

    جهت مشاهده ی کلیپ توضیحات دیگنی کپ، لطفا اینجا را کلیک کنید

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت متعلق به مرکز فرجاد مي باشد