شیمی درمانی 
 • شیمی درمانی یا کموتراپی (chemotherapy)، درمانی است که در آن از دارو برای نابود کردن سلول های سرطانی استفاده شده و یکی از روش های درمان سرطان یا تخفیف موقت آن با استفاده از برخی داروها یا مواد شیمیایی است. داروها به وسیله ی گردش خون، به سلولهای غیرطبیعی رسیده؛ به آنها حمله کرده و آنها را ازبین می برد. گاهی شیمی درمانی به عنوان تنها راه درمان استفاده میشود ولی بیشتر اوقات همراه با جراحی، رادیوتراپی یا دیگر درمان ها بسته به نوع سرطان و میزان پیشرفت آن با هدف معالجه، کنترل یا کاهش علائم سرطان استفاده میشود.

  نحوه تجویز شیمی درمانی ، نوع داروها و فواصل آنها بسیار متنوع است و براساس نوع بیماری، مرحله بیماری و شرایط جسمانی بیمار داده می شود.

  بخش شیمی درمانی مرکز تخصصی رادیوتراپی – انکولوژی صدرا، دارای تجهیزات پیشرفته و استاندارد بوده و بیماران، توسط پرستاران آموزش دیده و مجرب زیرنظر پزشک متخصص، تحت درمان قرار می گیرند. این بخش مجهز به 10 تخت استاندارد بوده و در دو شیفت صبح و عصر فعال میباشد.

  مزیت عمده بخش شیمی درمانی مرکز صدرا، تجهیز آن به دستگاه جلوگیری از ریزش موی دیگنی کپ (  Dignicap ) است. این دستگاه در سال 2015 میلادی، مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا قرار گرفته و موفق به اخذ گواهی FDA شده است .

  این دستگاه، به میزان قابل توجهی باعث کاهش ریزش موی ناشی از مصرف داروهای شیمی درمانی میشود.

   

   

  شیمی درمانی

   

  لازم به ذکر می باشد که مرکز خصوصی صدرا، بیماران تحت پوشش بیمه های پایه اصلی ( تامین اجتماعی / خدمات درمانی/ نیروهای مسلح / کمیته امداد ) را با تعرفه دولتی و تقریبا رایگان تحت درمان قرار داده و سعی دارد هزینه های بیماران را به حداقل میزان ممکن کاهش دهد...

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت متعلق به مرکز فرجاد مي باشد